W dniu 30 maja 2017 r. odbyła się V edycja Gry Miejskiej z Pazurem, którą nasze gimnazjum tradycyjnie już organizuje dla uczniów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych – SP 83, SP 21 i SP 40. Organizatorami gry są uczniowie naszego gimnazjum, pracujący pod kierunkiem p. Lucyny Zygmunt i p. Doroty Krzyśko. W tym roku jako uczestnicy Gry wystąpili również uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele klas Ia, Id i Ie.

Tegoroczną edycję Gry zatytułowaliśmy „Karłowice wczoraj i dziś” – jak zawsze w centrum naszych zainteresowań znajduje się nasza mała ojczyzna. Dużo miejsca poświęciliśmy również problemom ekologicznym, a zwłaszcza grożącemu nam SMOGOWI wrocławskiemu. Nie możemy przechodzić obojętnie wobec zagrożeń naszego środowiska naturalnego – podczas Gry uczniowie zastanawiali się, jakie podjąć działania, aby chronić przed nimi nasze miasto, kraj, naszą planetę.

Orientując się na podstawie załączonych mapek uczestnicy gry pokonywali trasę: ogród naszego gimnazjum, Wieża Ciśnień, ulica Kasprowicza, Park Jana Kasprowicza, kościół św. Antoniego i wały nadodrzańskie - rozwiązując napotkane po drodze zadania wymagające wiedzy biologicznej, chemicznej, historycznej, geograficznej, ale także sprytu i kreatywności.

Prawdziwie letnia pogoda sprzyjała naszej nauce przez zabawę. Wszyscy uczestnicy zostali dzielnymi zwycięzcami V Gry Miejskiej z Pazurem! Ale najlepsza okazała się II drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21. Gratulujemy!

• 57820170530_110306
  • 57820170530_113817