V edycja wręczenia uczniom Gimnazjum nr 24 we Wrocławiu

Nagród imienia Janusza Korczaka

za rok szkolny 2016/17  już za Nami

1. Do Nagrody imienia Janusza Korczaka nominowano 36 uczniów z klas I-III.

2. Kapituła w składzie: Izabella Drobnik, Dorota Ratuszniak, Lucyna Zygmunt, Paweł Kaczmarek i Alicja Bardowska, po spotkaniu w dniu 05 czerwca 2017 r. postanowiła nagrodzić następujących uczniów (łącznie 24) w czterech kategoriach:


 I. PRACA NAD SOBĄ.

 1. Katarzyna Wysocka oraz w kategorii AKTYWNOŚĆ NA RZECZ INNYCH, kl. 3d
 2. Wojciech Pniaczek kl. 1e
 3. Julia Chojak kl. 3b
 4. Agnieszka Klecz kl. 3d
 5. Małgorzata Helt kl. 2a
 6. Michał Faliński kl. 3a
 7. Bartłomiej Sawicki kl. 3b

II. AKTYWNOŚĆ NA RZECZ INNYCH (uczniowie i nie tylko…)

 1. Pani Katarzyna Putkowska- przewodnicząca Rady Rodziców
 2. Pan Marek Dolot- przedstawiciel Rady Rodziców
 3. Anna Taborska kl. 2a
 4. Anna Urban kl. 2a
 5. Weronika Janczak kl. 2b
 6. Filip Dusza kl. 2b
 7. Barbara Ryszawy kl. 3d
 8. Weronika Andrzejewska kl. 3d
 9. Piotr Słuszczak kl. 3b
 10. Maria Drużyłowska kl. 3a

III. TWÓRCZOŚĆ, PASJA, KREATYWNOŚĆ.

 1. Piotr Ostrowski kl. 2d
 2. Urszula Jaśnikowska kl. 1a
 3. Bartosz Liss kl. 1b
 4. Jakub Szostek kl. 1b
 5. Karolina Juźwiak kl. 3c
 6. Nicole Wichlińska kl. 3d
 7. Julia Antoniewicz kl. 3d

IV. SAMORZĄDNOŚĆ.

 1. Maciej Marciniak kl. 3b.

Nagrodę GRAND PRIX w roku szkolnym 2016/17przyznanouczennicy kl. 3c- KATARZYNIE POŻARYCKIEJ, w kategoriach: Samorządność,  Praca nad sobą, Twórczość, Pasja, Kreatywność z akcentem na pasję.

Czytaj więcej...

W miniony wtorek gościliśmy w naszej szkole pasjonata lotów spadochronowych – pana Łukasza Kalecińskiego. Jest on związany z Wrocławskim Centrum Rozwoju Seniora we Wrocławiu. Podczas zajęć zaabsorbował młodzież opowieściami, których sam był uczestnikiem – sportów spadochronowych i szybowcowych.

Zapoznał słuchaczy z cechami, jakie kształtują w człowieku sporty lotnicze , a także zwrócił uwagę na zasady fair play w sportach lotniczych.

Prelekcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że uczniowie zrezygnowali z przerwy…

Kolejne spotkanie z seniorem, ostatnie już w tym roku szkolnym, 13 czerwca.

 

6 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do konkursu zgłosiło się 21 zespołów 3-osobowych. Konkurs składał się z dwóch części – multimedialnej, polegającej na rozpoznawaniu osób, miejsc, utworów  muzycznych oraz testowej, sprawdzającej wiedzę geograficzną, historyczną i polityczną.

Czytaj więcej...

 W dniach: 29 maja - 2 czerwca w naszej szkole odbywał się Tydzień  Nauk  Przyrodniczych. Sporo się wtedy działo: klasy: Ib i Ic wyjechały na ekologiczną wycieczkę do rezerwatu przyrody Stawy Milickie, gdzie uczniowie podglądali ptaki wodne w ich naturalnych środowiskach. Odbyła się V edycja Gry Miejskiej z Pazurem. Na lekcjach biologii, chemii i geografii analizowaliśmy skład wrocławskiej atmosfery oraz wpływ smogu na zdrowie człowieka. 

Czytaj więcej...

W dniu 30 maja 2017 r. odbyła się V edycja Gry Miejskiej z Pazurem, którą nasze gimnazjum tradycyjnie już organizuje dla uczniów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych – SP 83, SP 21 i SP 40. Organizatorami gry są uczniowie naszego gimnazjum, pracujący pod kierunkiem p. Lucyny Zygmunt i p. Doroty Krzyśko. W tym roku jako uczestnicy Gry wystąpili również uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele klas Ia, Id i Ie.

Czytaj więcej...

Projekt MaGiA  

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku:
   

Polecamy  

   

Librus  

   

Polityka cookies  

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na zapis cookies w Twojej przeglądarce. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.