Została stworzona na podstawie innowacji „Humanistyka – to jest to!”, która zakłada realizację interdyscyplinarnych przedsięwzięć edukacyjnych we współpracy z różnymi instytucjami kultury oraz placówkami edukacyjnymi.

W ramach innowacji „Humanistyka – to jest to!” uczniowie uczestniczą w fakultecie filmowym, realizowanym podczas lekcji j. polskiego przez firmę EMPIRIOFILM. Podczas zajęć, uczniowie uczestniczą w projekcjach ambitnych, niekomercyjnych filmów, spotkaniach z twórcami kina, multimedialnych projekcjach, dyskusjach i warsztatach.

Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystują przy tworzeniu własnych prezentacji multimedialnych z użyciem zakupionych przez Gimnazjum nr 24 iPadów.