Dziś uczniowie klas filmowych poznali analogową technikę tworzenia zdjęć uznawaną za tradycyjną fotografię. Dowiedzieli się, że dawniej było coś takiego, jak ciemnia fotograficzna, a ISO określano na kliszy. Świat, który dziś poznali wyparła technika cyfrowa, ale warto docenić ciężką pracę analogowych twórców.

• 578a Kopiowanie
  • 578b Kopiowanie
  • 578c Kopiowanie
  • 578d Kopiowanie
  • 578e Kopiowanie
  • 578f Kopiowanie

Nowy rok szkolny już się rozpoczął, a wraz z nim cała masa ciekawych pomysłów i artystycznych działań. W tym roku klasy filmowe będą zaangażowane m.in. w działania Fakultetu Filmowego (projektu multimedialnego w obrębie działań Młodych Obywateli Kultury) i projektu międzynarodowego "Ponad granicami", opartego na współpracy z Teheranem.

Uczniów czekają też ciekawe warsztaty filmowe i multimedialne - już za dwa tygodnie zajęcia z animacji rysunkowej, których efekt zobaczymy w postaci gotowych filmów krótkometrażowych. Klasom filmowym życzę samych sukcesów, a wszystkich uczniów zainteresowanych filmem i multimediami zapraszam do siebie w piątki od 12.30.

Agnieszka Opyt

• 5782d
  • 5783d

Uczniowie klasy 2D stworzyli film, który ma zachęcać absolwentów szkół podstawowych do wyboru klasy z elementami edukacji filmowej. Młodzi filmowcy sami napisali scenariusz filmu, a wspólnie z nauczycielem edukacji filmowej nagrali materiał zdjęciowy. Uczniowie nie tylko dobrze się bawili na planie, ale też z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pracę nad realizacją.
Oto efekty ich pracy:

Kolejne warsztaty z fakultetu filmowego za nami. Tematem spotkania była sztuka reżyserii filmowej. Po krótkim wykładzie na jej temat, zostaliśmy podzieleni na grupy i sami przystąpiliśmy do pracy na planie filmowym.

• IMG_2267 Kopiowanie
  • IMG_2268 Kopiowanie
  • IMG_2269 Kopiowanie
  • IMG_2270 Kopiowanie
  • IMG_2271 Kopiowanie
  • IMG_2273 Kopiowanie
  • IMG_2275 Kopiowanie
  • IMG_2277 Kopiowanie
  • IMG_2278 Kopiowanie
  • IMG_2279 Kopiowanie
  • IMG_2281 Kopiowanie

Tematem przewodnim warsztatów z edukacji filmowej, które odbywały się w marcu, była charakteryzacja filmowa. Uczniowie, za pomocą profesjonalnych narzędzi, tworzyli ranę na ręce, poznali także sposób domowy.

• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12

11 lutego 2014 roku uczennice klasy 1d wzięły udział w projekcie "Cała Polska czyta dzieciom". Gimnazjalistki pod opieką pani Sandry Zielińskiej czytały bajki dzieciom z Przedszkola nr 1 przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu.

• 01
  • 02