Budynek został wybudowany w latach 1920 - 1930.

Na początku, czyli w roku 1957, powstała tam Szkoła Ćwiczeń Nr 3.Oto cytat z pierwszej strony kroniki szkoły, mówiący o celu jej utworzenia:

Strona z Kroniki Szkoły

(...) Zakład nasz został powołany do życia w dwojakim celu. Kształci i wychowuje dzieci w zakresie 7 klas szkoły podstawowej, a zarazem na terenie naszej szkoły przeprowadzają obserwacje i odbywają praktyki pedagogiczne liczne rzesze słuchaczy Studium Nauczycielskiego. Ponadto szkole naszej przyświeca jeszcze inny szlachetny cel. Nawiązując do najlepszych tradycji postępowej myśli pedagogicznej w naszym kraju staramy się zaszczepić naszej młodzieży świecki, oparty na naukowych przesłankach światopogląd, wychować ją w duchu pełnej tolerancji. Szkoła nasza jest pierwszą szkołą świecką we Wrocławiu (...)

Po tym fragmencie poznać można wpływy socjalizmu na polską oświatę i kościół.

(...) W początkach istnienia szkoły rozmiary jej są dosyć skromne. 2 września 1957 r. rozpoczęło naukę 190 dzieci w dwu oddziałach klasy I oraz pojedynczych kasach II, III, IV, V, VI i VII Najliczniejsze klasy to III, IV i V (...)

(...) W pierwszych miesiącach szkoła borykała się z wieloma trudnościami. Przybyła z różnych szkół niesforna, niezżyta młodzież przysparzała gronu pedagogicznemu wielu trudnych problemów wychowawczych Z drugiej strony w skład grona weszli nauczyciele o niejednakowym doświadczeniu zawodowym. Duża przeszkodę w pracy stanowił również brak pomocy naukowych (...)

Niniejszy cytat wskazuje na niedostateczne wyposażenie szkoły i przypuszczalne niezadowolenie uczniów z nowego, "świeckiego" systemu szkolnictwa, w którym nie było lekcji religii. Prawdopodobnie z tegoż powodu uczniowie buntowali się, sprawiając kłopoty wychowawcze. W trzecim roku działalności, szkoła zmieniła nazwę na Szkołę Podstawową nr 75. W nowo utworzonej szkole skład grona nauczycielskiego prawie się nie zmienił. W roku szkolnym 1959/60 do szkoły uczęszczało 270 uczniów w dziewięciu oddziałach.

(...) Życie szkoły ulegało coraz większej stabilizacji, wykrystalizowały się specyficzne metody nauczania i wychowania. Ustalił się również pozytywny stosunek społeczeństwa karłowickiego do naszego zakładu (...)

Rozbudowa szkoły

Rozbudowę naszej szkoły prowadziła firma Budopol Wrocław. Remont był finansowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Budowa rozpoczęła się w 1999r., a zakończyła się w 2003r. Jest to jedna z najnowocześniejszych szkół we Wrocławiu. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych - posiada windę. Ma dwie sale gimnastyczne i dwie sale komputerowe.

Wejście do naszej szkoły - ZAPRASZAMY