Uczniowie kl. 1d rozwijają swoje umiejętności w zakresie multimediów i realizacji obrazu oraz dźwięku. W ramach zajęć filmowych uczniowie wzięli udział w warsztatach z animacji wycinankowej i stworzyli swoje filmy poklatkowe (od pomysłu, poprzez scenariusz, przygotowanie scenografii, animowanie elementów ruchomych aż do montażu filmowego).
Zapraszam do obejrzenia pierwszych animacji wycinankowych uczniów naszej szkoły:

Pięcioro uczniów klasy II b zostało wybranych do realizacji fakultetu filmowego, prowadzonego przez EMPIRIAFILM. Celem projektu jest poznanie świata filmu zza kulis. Zajęcia odbywają się w studiu filmowym, które mieści się we Wrocławskich Bielanach, a także w Liceum Ogólnokształcącym nr X.

Projekt jest organizowany cyklicznie, dzięki czemu uczniowie realizują poszczególne tematy z zakresu filmu dokumentalnego. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć samodzielny krótkometrażowy film dokumentalny. Zwieńczeniem tygodni pracy jest uroczysta gala w Kinie Nowe Horyzonty podczas, której twórcy oraz zaproszeni goście, mogą zobaczyć swoje filmy na dużym ekranie.

• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

08. 11. 2013 uczniowie klasy 1d i 2b wraz z panią Sandrą Zielińską zostali zaproszeni do kina Nowe Horyzonty na premierowy pokaz filmów dokumentalnych, tworzonych przez wrocławską młodzież. Tematyka filmów była dowolna, jednak zwycięzcą okazało się dzieło trzynastoletniej uczennicy Gimnazjum pt. „Bezdomność”.