Jesteśmy otwarci na nowe technologie. Jako pierwsza z wrocławskich szkół otrzymaliśmy mobilną pracownią komputerową wyposażoną w 25 tabletów iPad.

Udowadniamy, że szkoła może podążać za nowymi technologiami komputerowymi. Chcemy podnosić efektywność uczenia się poprzez stosowanie nowoczesnych urządzeń i metod pracy. Szeroko stosujemy metodę projektów, planujemy wprowadzenie metody WebQuest.

Tablety pozwalają niezwykle szybko i w bardzo intuicyjny sposób stworzyć atrakcyjną prezentację efektów wykonanej właśnie pracy. Emocje i zaangażowanie powodują, że problem nad którym pracował uczeń na długo pozostaje w pamięci. Poczucie satysfakcji z wykonania zadania motywuje go do dalszej pracy - rzecz dla nauczycieli bezcenna.

Wyposażenie szkoły

• Tablice interaktywne i rzutniki multimedialne

Większość gabinetów posiada zainstalowane rzutniki multimedialne. Kilka z sal jest wyposażonych w tablice interaktywne.

Wykorzystujemy je do wyświetlania filmów, prezentacji i informacji w każdej innej formie elektronicznej. Tablice pozwalają nam wykonywać interaktywne zadania, rozwiązywać testy czy po prostu pisać. Wprowadzenie tych urządzeń dało nam możliwość uruchamiania programów na dużym, widocznym dla wszystkich uczniów w klasie ekranie. Tablice reagują na dotyk - są po prostu interaktywne.

Uczniowie tworzą własne materiały multimedialne, takie jak prezentacje i filmy, które wykorzystują w trakcie lekcji, zajęć pozalekcyjnych i uroczystości szkolnych.

Stopniowo zwiększamy liczbę tych urządzeń w naszej szkole.

• Pracownia komputerowa Apple

W ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" otrzymaliśmy zestaw 11 komputerów firmy Apple. Pracownia jest zainstalowana w gabinecie fizyki.

• Pracownia informatyczna

Sala komputerowa wyposażona jest w 15 stanowisk z systemem Windows.