W maju 2016 r. nasza szkoła po raz drugi zgłosiła swój projekt  pod nazwą MaGiA (czyli Matematyczne Gry i Atrakcje) do konkursu III edycji programu grantowego „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Na 880  wniosków zgłoszonych w dwu kategoriach, dofinansowanie otrzymało 210 Projektów (większość nagrodzonych projektów (ponad 140) realizowanych będzie dla dzieci szkół podstawowych. pozostałe 68 grantów przeznaczonych jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Nasz projekt otrzymał wysokie noty jury konkursowego oraz dofinansowanie, dzięki któremu zakupimy pomoce naukowe, materiały do realizacji projektu, zorganizujemy zajęcia dla uczniów biorących udział w projekcie.

Celem naszego projektu jest:

1. Propagowanie wiedzy matematycznej poprzez ukazanie jej w zabawach i grach.
  2. Rozbudzanie pasji matematycznych i kształtowanie twórczej podstawy uczniów poprzez niekonwencjonalne zastosowanie wiedzy matematycznej.
  3. Wykorzystanie technik inf. do rozwiązywania problemów matematycznych.
  4. Rozbudzenie ciekawości uczniów matematyką poprzez ukazanie matematyki zarówno w prostych zabawach i grach jaki i rozwiązywaniu trudniejszych strategii gier.
  5. Kształtowanie logicznego myślenia i strategii rozwiązywania problemów.

Zapraszamy do współpracy Rodziców i Rodziny naszych uczniów oraz osoby, które chciałyby wspólnie z nauczycielami realizować cele projektu.