www.dziennik.librus.pl

Dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli frekwencji i postępów w nauce rodzice i opiekunowie na bieżąco mają dostęp do informacji o nieobecnościach i postępach w nauce swojego dziecka.

System umożliwia skuteczne przeciwdziałanie problemom wychowawczym, dzięki możliwości szybkiego reagowania na niepokojące zachowania młodzieży. Stanowi uzupełnienie tradycyjnej roli wywiadówki, poprawia współpracę między rodzicem i wychowawcą oraz wzmacnia funkcję wychowawczą szkoły.

Dostęp do danych można uzyskać przez całą dobę:

• z dowolnego komputera połączonego z Internetem
  • z telefonu komórkowego, który ma możliwość przeglądania stron www
  • poprzez SMS-y przychodzące na telefon komórkowy (funkcja dodatkowa)

Cechy programu:

• prosty w obsłudze
  • całodobowy dostęp do systematycznie aktualizowanych informacji o dziecku
  • dostęp do danych zabezpieczony loginem i hasłem

Login i hasło umożliwiające zalogowanie się do systemu są przekazywane przez wychowawcę każdemu rodzicowi. Po zalogowaniu rodzic może korespondować z dowolnym nauczycielem.

Informacje o ocenach i frekwencji dziecka zostają udostępnione dla osób, które aktywowały konto. Od roku szk. 2010/2011 dostęp do dziennika elektronicznego jest bezpłatny dla wszystkich rodziców w ramach umowy z firmą ubezpieczającą uczniów.