Rozpoczynamy cykl spotkań z Rodzicami pod hasłem Otwarta Szkoła w ramach którego chcielibyśmy  wspólnie zastanowić nad problemami związanymi z rozwojem młodego człowieka.
Pierwsze spotkanie „Talent, pasja, zainteresowania i co dalej” , odbyło się w październiku 2016r Temat skierowany do wszystkich Rodziców i nauczycieli z uwagi na fakt, że każde dziecko ma potencjał wart wsparcia i rozwoju, każde dziecko może odnieść sukces w swojej dziedzinie. Zastanawialiśmy się wspólnie, co my, dorośli, możemy zrobić, aby nie stracić szansy.
Spotkanie poprowadziła Pani Renata Gut - przedsiębiorca,  właścicielka Instytutu Talentów FLASHPOINT, wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie;  coach, trener.

Marzanna Wolska
dyrektor
Gimnazjum nr 24 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu

Refleksjami po spotkaniu podzielili się nami Rodzice:

„…Każde dziecko ma potencjał. Czy go rozwinie i w przyszłości będzie spełnionym, szczęśliwym człowiekiem, w dużej mierze zależy od nas Rodziców, nauczycieli i naszej współpracy. Ten wykład zmusił mnie do ponownego przemyślenia pewnych zagadnień. Czekam na następne spotkanie i serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia w nim udziału”

Rodzic ucznia kl. II

"Jestem bardzo zadowolona z udziału w warsztacie Talent, pasja, zainteresowania i co dalej. Miałam szansę zastanowić się jak mogę wspierać syna w dążeniu do realizacji jego celów edukacyjnych, życiowych.
Pani Renata Gut zrobiła na mnie duże wrażenie. Przypomniała mi o tym jak ważne jest zapewnienie młodym ludziom wsparcia, szczególnie w obecnym skomputeryzowanym świecie. Dużą nowością były informacje na temat pokolenia X, Y i Z. Czekam na następne warsztaty i na książkę, którą w oparciu o badania napisała autorka warsztatów. Szkoda, ze nas rodziców było tak mało. Mam nadzieję, że na następnych warsztatach będziemy stanowili większą grupę."

Rodzic ucznia z kl. III

Rysunek wykonały Oliwia, Wiktoria i Julia z kl. Ia