Drodzy Rodzice,

W związku z organizowanym w szkole w dniach 09-13.05.2016r. Tygodniem Rodziny w dn. 10.05.2016r. odbyły się warsztaty pt. Skąd się biorą kłótnie? o budowaniu dobrych relacji z dzieckiem. Warsztat oparty był na modelu zwanym Język Serca - Marshalla Rosenberga.

Model ten:
- ułatwia znalezienie rozwiązań, które w pełni usatysfakcjonują obie strony,
- pozwala na dobre przeżycie sytuacji konfliktowej, tak by stała się ubogacającym doświadczeniem i spoiwem dla relacji.

Prowadząca: Aleksandra Mroczko -psycholog, coach i trener. Warsztaty prowadzi od 2010r. i cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Warsztaty o podobnej tematyce planowane są na przyszły rok szkolny 2016/2017.

Barbara Grabiec i Joanna Olszewska – pedagodzy

W dniu 16.05.2016r. odbyło się na terenie gimnazjum spotkanie dla rodziców uczniów klas III z Doradcą Zawodowym p. Zdzisławem Kolanem. Spotkanie dotyczyło zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Doradca Zawodowy przybliżył oferty szkół ponadgimnazjalnych, typy szkół, zasady rekrutacji, terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów, przygotowanie listy preferencji i wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Najważniejsze informacje znajdą Państwo na stronie www.doradcy-wroclaw.pl, www.edu.wroclaw.pl, www.wroclaw.pl/edukacja

Joanna Olszewska
- pedagog i doradca zawodowy

Wychodząc na przeciw pojawiającym się w mediach i Internecie doniesieniom, dotyczącym zagrożeń związanych z zażywaniem przez młodzież środków odurzających, w tym DOPALACZY (szczególnie w okresie wakacyjnym) organizujemy w szkole

SPOTKANIE OTWARTE DLA RODZICÓW pt. DOPALACZE, DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum nr 24, w dniu 16.05.2016r. o godz. 16.30. Prowadzącym będzie Pan Grzegorz Muchorowski, Strażnik Miejski, który specjalizuje się w tej tematyce.

Celem spotkania będzie:
- poszerzenie wiedzy na temat środków odurzających, w tym dopalaczy,
- zapoznanie się z substancjami naśladującymi działanie nielegalnych środków pobudzających,
- zapoznanie się z konsekwencjami prawnymi, gdy młody człowiek jest pod wpływem,
- poznanie na czym polega profilaktyka uzależnień w szkole.

Serdecznie wszystkich zapraszamy

Barbara Grabiec i Joanna Olszewska - pedagodzy.

W dniach 09-13.05.2016r. w naszej szkole obchodzimy Tydzień Rodziny. Celem podejmowanych działań z młodzieżą jest wzmacnianie dobrych relacji zachodzących w rodzinie oraz kształtowanie pozytywnych postaw. W dniu 09.05.2016r. odbyły się warsztaty pt. „Rodzina przyszłości”, wzięli w nich udział przedstawiciele uczniów wszystkich klas.

Dla rodziców w dniu 10.05.2016r. na terenie gimnazjum zostały zorganizowane warsztaty pt. Skąd się biorą kłótnie? O budowaniu dobrych relacji z dzieckiem. Tematyka spotkania oparta była na modelu zwanym Językiem Serca - Marshalla Rosenberga. Model ten:

• ułatwia znalezienie rozwiązań, które w pełni usatysfakcjonują obie strony,
  • pozwala na dobre przeżycie sytuacji konfliktowej, tak by stała się ubogacającym doświadczeniem i spoiwem dla relacji.

Dwie klasy humanistyczo-artystyczne tworzyły metoda webquestów prezentacje pt. „Obraz rodziny w XXIw”, efekty pracy młodzieży wyświetlane były na telebimie szkolnym. Zorganizowany został konkurs filmowy nt. rodziny. Młodzież mogła zaprezentować swoja rodzinę lub ogólnie opowiedzieć o relacjach rodzinnych, wartościach ważnych w rodzinie, drzewie genealogicznym.

W dniu 13.05.2016r. zespoły 3-4 osobowe z każdej klasy wzięły udział w scenkach teatralnych, które pokazywały różne sytuacje i relacje, jakie mogą zachodzić w rodzinie.

W piątek uczniowie gimnazjum zostali również zaproszeni na film „Próba ogniowa”, który jest wyświetlany w ramach Tygodnia Rodziny. Po filmie zorganizowana została dyskusja na temat relacji rodzinnych pokazanych w filmie.

• 5782016-05-09 11.57.32
  • 5782016-05-09 11.57.49