W ramach 4 w-fu uczniowie w tym roku szkolnym mogli wybrać naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywają się na lodowisku w Hali Orbita prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Okazało się, że trafiliśmy z propozycją, bo zgłosiło się dużo uczniów i trzeba było stworzyć 4 grupy po dwie w środę i czwartek. W środę prowadzi grupy Joanna Wilczek - Lewandowska a w czwartek Małgorzata Wołek.

Istotą zajęć na lodowisku jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego, dających równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu. Forma zajęć sprzyja rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadanych, daje szansę samorealizacji, próby oceny własnych możliwości, czy spełnienia marzeń. Wyjazdy na lodowisko stanowią dla dzieci doskonałą okazję do poznania sportów zimowych, co niejednokrotnie wyzwala u nich chęć kontynuowania tych zajęć w chwilach wolnych od nauki w szkole.

578IMG_0256
578IMG_0257
578IMG_0259
578IMG_0260
578IMG_0261
578IMG_0262
578IMG_0263
578IMG_0264
578IMG_0265
578IMG_0266
start stop bwd fwd

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w wyjściach na mecze siatkówki kobiet, które od początku organizuje pani Joanna Wilczek-Lewandowska.  Głównym cele jest propagowanie kulturalnego kibicowania, poznania profesjonalnej gry zespołowe jaką jest piłka siatkowa oraz jako inna forma realizacji tzw. 4 w-fu. Poniżej na zdjęciach uczniowie naszej szkoły na meczu w Hali Orbita(Impel Wrocław-Muszynianka Fakro Muszyna)

Wyjazdy na lodowisko stanowią doskonałą okazję do poznania sportów zimowych oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć w-fu dających równocześnie alternatywę dla spędzania wolnego czasu. Głównym celem zajęć jest nabycie przez uczniów umiejętności jazdy na łyżwach, później na rolkach.

Forma zajęć sprzyja rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadanych.

16.01.2014r odbyły się zawody szachowe w MDK - ul. Kołłątaja we Wrocławiu. W tym miejscu zawody odbywały się pierwszy raz oraz zgłosiła się duża liczba szkół (ponad 20). Do Strefy Wrocławskiej nie udało się nam zakwalifikować.  Kwalifikowało się tylko 6 szkół.

Gimnazjum nr 24 reprezentowali:

1. Patrycja Chalicka - kl. 3e
  2. Janiak Mikołaj - kl. 3c
  3. Filipkiewicz Antoni - kl. 2a
  4. Korol Damian - kl. 2c

Kto potrafi grać w szachy zachęcam i zapraszam do reprezentowania szkoły. W przyszłym roku również będziemy brać udział. Jest to alternatywa dla uczniów, którzy chcą reprezentować swoją szkołę a nie mogą w koszykówce, siatkówce czy innych sportach.

Opiekun grupy: Joanna Wilczek-Lewandowska

Drużyna powstała ze względu na  zainteresowanie grą w piłkę koszykową oraz to, że koszykówka nadal jest ulubioną formą rekreacji.

Na zajęcia przychodzą wszystkie chętne dziewczynki, bez względu na poziom sportowy. W drużynie jest parę utalentowanych dziewcząt, przede wszystkim z klasy pierwszej, które będą podporą w przyszłości tej drużyny. Drużyna to przede wszystkim utożsamianie się z własną szkołą, samodyscyplina a to najlepsze aspekty wychowawcze dla młodego człowieka.

DRUŻYNA DZIEWCZĄT W KOSZYKÓWCE- GM 24

W ramach czwartej godziny wychowania fizycznego w szkole prowadzone są różne zajęcia sportowe.

Jedną z ulubionych form rekreacji są zajęcia z piłki siatkowej. Uczniowie oprócz zdobywania typowych umiejętności siatkarskich uczą się współpracy w grupie, gry "fair-play", organizowania zawodów i rozgrywek, sędziowania, ale przede wszystkim czynnie i mile spędzają czas w swoim gronie.

Uczniowie lubią rywalizację, więc w ramach dodatkowych godzin zorganizowałam Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. Uczniowie rywalizowali na swoim poziomie klas. Po rozegraniu wszystkich meczów o Mistrzostwo Gimnazjum nr 24 zwycięskie klasy zagrają na swoich poziomach. Na zdjęciu obok rywalizujące klasy 1b i 1c.

W czasie rozgrywek uczniowie uczą się kulturalnego zachowania jako widz sportowy i zawodnik w sytuacji zwycięstwa i porażki. Po meczu uczniowie dziękują sobie za sportową rywalizację. To w turnieju sportowym widać, co uczniowie naprawdę potrafią, gdyż ich zaangażowanie jest wówczas dużo większe.

Prowadzący i organizator zajęć
- Joanna Wilczek-Lewandowska