Rok szkolny 2016/2017 – to trzeci rok, w którym uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyć będą w lekcjach poza szkołą w ramach projektu „Szkoła w mieście”.

Odwiedzą między innymi: Wrocławski Park Technologiczny, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Radio Wrocław, Hydropolis, Panoramę Racławicką

i wiele innych instytucji.

Dla części uczniów będzie to kontynuacja zajęć już rozpoczętych w poprzednich latach. Uczniowie klas pierwszych rozpoczną przygodę z nauką w innych miejscach niż ławka szkolna.

HARMONOGRAM WYJŚĆ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 (wrzesień – grudzień 2016) w ramach projektu „SZKOŁA W MIEŚCIE”

dzień

zajęcia 12.40

Wrocławski Park Technologiczny

A. Zakrzewska

W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum nr 24 im. Janusz Korczaka kontynuowany jest projekt „Szkoła w mieście".

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły będą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności na zajęciach w różnych instytucjach miasta Wrocławia. Część klas będzie kontynuować zajęcia rozpoczęte w zeszłym roku, a część rozpocznie przygodę zdobywania wiedzy poza szkolną ławą.

Nasi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach: w Radiu Wrocław, w Centrum Kultury AGORA oraz ANIMA, w zajęciach z robotyki i informatyki we Wrocławskim Parku Technologicznym oraz na Politechnice Wrocławskiej. Uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę biologiczną i geograficzną na Uniwersytecie Wrocławskim oraz utrwalać wiedzę z fizyki na zajęciach w Humanitarium. Wezmą również udział w zajęciach filmoteki szkolnej w kinie Nowe Horyzonty.

W roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum nr 24 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu rozpoczęło realizację innowacji „Twórczy nauczyciel – twórczy uczeń”. Jej celem jest włączenie do zajęć lekcyjnych działań kształtujących kreatywność uczniów. Realizując innowację włączamy szkołę do projektu "Szkoła w Mieście".

W ramach projektu młodzież naszego gimnazjum będzie zdobywała wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej poza murami szkoły oraz rozwijała twórcze. Klasy będą między innymi uczestniczyły w zajęciach filmoteki szkolnej w trzech cyklach: „Młodzi w obiektywie”, „Między kulturami”, Świat współczesny” w kinie Nowe Horyzonty, pobierały lekcje gry aktorskiej w Teatrze Polskim, zdobywały wiedzę na temat tworzenia scenografii, rekwizytów, specyfiki pracy aktora, nauki tańca i śpiewu w ramach warsztatów „Ciało – partner – przestrzeń”.

Uczniowie pogłębią swoją wiedzę z geografii, biologii, chemii uczestnicząc w zajęciach prowadzonych na Wydziale Geografii, Chemii oraz Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jedna z klas uczestniczyć będzie w zajęciach z robotyki we Wrocławskim Parku Technologicznym.