W dniu 11 grudnia 2015 r. uczniowie dwóch klas pierwszych,  kl. 1b i 1d, uczestniczyli w zajęciach z edukacji teatralnej we Wrocławskim Klubie ANIMA.

Pracowali w dwóch grupach pod kierunkiem aktorki Teatru Polskiego Pani Agaty Skowrońskiej oraz Pana Mateusza-studenta Wyższej Szkoły Teatralnej. Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom ich możliwości związanych z kreatywnością, z wyrażaniem emocji, z pracą w zespole. Np. grupa samodzielnie tworzyła interpretację zadanego tematu scenicznego- krótkiej etiudy, a inne grupy miały za zadanie odgadnąć zagrany temat i ocenić występ. Następnie temat był dopracowywany zgodnie ze  wskazówkami prowadzącego.

Wielu naszych uczniów miało okazję zagrać na scenie po raz pierwszy i wyrazić swoje emocje w taki sposób ,jakiego my wychowawcy, nie mieliśmy okazji do tej pory zobaczyć.

To bardzo kształcące, inspirujące i integrujące zajęcia, które warto byłoby kontynuować w szerszym wymiarze. Dają bowiem dzieciom możliwość wyrażania  nastrojów i  emocji za pomocą gestów, ruchów, mimiki, intonacji głosu, stwarzają sytuacje do rozwijania zdolności. Uczą koncentracji, improwizacji i doskonalą wymowę, język oraz pamięć. Uczniowie mogą poznać techniki ćwiczeń oddechowych .Pokazują również jak aktywnie i kulturalnie można spędzać czas wolny i rozwijać swoje uzdolnienia lub je odkrywać.

Dorota Ratuszniak-wychowawca kl.1d
Dorota Krzyśko-wychowawca kl.1b

• 57820151211_093609
  • 57820151211_093913
  • 57820151211_094015
  • 57820151211_095515
  • 57820151211_102434
  • 57820151211_110059
  • 57820151211_114747
  • 57820151211_114802

W ramach projektu edukacyjnego "Szkoła w mieście", uczniowie klasy 3d, uczęszczają w roku szkolnym 2015/2016 na warsztaty w Radiu Wrocław. Podczas zajęć, gimnazjaliści, odwiedzili Muzeum Radia Wrocław, w którym pan Tomasz Sikora opowiedział o historii wrocławskiej radiofonii.  Następnie klasa podzieliła się na dwie grupy i rozpoczęła warsztaty w studiu radiowym z panią Moniką Jaworską i panem Tomaszem Sikorą.

Celem zajęć było  poznanie zasad pracy z mikrofonem w przestrzeni studyjnej oraz ćwiczenia głosu kształtujące umiejętność słuchania siebie oraz właściwego nadawania znaczenia słowom.

Kolejne spotkanie w grudniu!

W roku szkolnym 2014/2015 klasy o profilu humanistycznym wzięły udział w cyklicznych warsztatach teatralnych w Klubie Anima. Zajęcia, prowadzone są przez wrocławską aktorkę Teatru Polskiego Aldonę Struzik.
Podczas dziesięciu spotkań, uczniowie, rozwijają swoją wyobraźnię, fantazję, wrażliwość estetyczną, emocjonalną, a także plastykę swego ciała.Celem warsztatów jest aktywny i twórczy udział w tworzeniu inscenizacji, która będzie uwieńczeniem pracy gimnazjalistów.

"Klasa humanistyczna  otwiera nam dużo kierunków w których rozwijamy swoje pasje i kreatywność, a także  uczymy się pracować w grupach. Na zajęciach teatralnych pracujemy nad ukazywaniem zwykłych czynności czy nawet uczuć poprzez pantomimę. Pracują z nami studenci Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu."

Daria Rusiecka klasa 2d

• 5781
  • 57814
  • 57817
  • 57818
  • 57819
  • 5782
  • 5784
  • 5788

19 grudnia odbyło się kolejne spotkanie klasy 2d  w Teatrze Polskim w ramach projektu Szkoła w mieście. Podczas warsztatów, uczniowie, zaznajamiali się ze sztuką aktorską, poprzez ćwiczenia przygotowują się do stworzenia spektaklu teatralnego, który będzie poruszał problemy młodzieży.

21.11.2014 odbyło się pierwsze spotkanie klasy 2d z aktorem, Teatru Polskiego, Rafałem Kronenbergerem.
Podczas zajęć, które odbywają się w ramach projektu "Szkoła w mieście", uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych.
Celem spotkań jest przygotowanie przedstawienia teatralnego, które zostanie wystawione na deskach Teatru Polskiego.

Klasa 1d rozpoczęła cykl warsztatów aktorskich w ramach projektu "Szkoła w mieście". Pierwsze spotkanie poprowadził Pan Marcin Pempuś, aktor Teatru Polskiego, który znany jest m.in. z roli legendarnego Kurta Cobaina w przedstawieniu M. Strzębki Courtney Love.

Podczas warsztatów uczniowie wkroczyli w pierwszy etap pracy aktorskiej - ekspresji ciała (mowy niewerbalnej). Ten ważny dla aktora instrument wyrazu doskonalili  poprzez gimnastykę artystyczną oraz improwizację zachowań w połączeniu z ruchem scenicznym. Rzeźba, Słuchowisko radiowe - to tylko niektóre z ćwiczeń, które uczniowie wykonywali w ramach spotkania w Teatrze Polskim. Praca z zawodowym aktorem jest dla młodzieży dużą szansą rozwoju nie tylko w zakresie gry aktorskiej, ale daje również możliwość na rozwijanie ważnych w życiu umiejętności taki jak: właściwe posługiwanie się głosem, ciałem, oddechem.

• 5781 Kopiowanie
  • 5782 Kopiowanie