7.11.2016, w dniu konsultacji i wywiadówek w naszym gimnazjum odbyła się debata "Jak powinien działać samorząd uczniowski w naszej szkole". Na  spotkanie uczniowie zaprosili p. Dyrektor Marzannę Wolską oraz Radę Rodziców. Rodzice to zaproszenie potraktowali poważnie - w debacie wzięło  udział aż czterech przedstawicieli Rady. Obecni byli również uczniowie -reprezentanci klas. Przewodnicząca SU Ola Niemiec oraz Maciek Marciniak wcześniej przygotowali pytania do uczestników spotkania, niektóre z nich były otwarte i skierowane do wszystkich, niektóre do konkretnych osób, np. Rady Rodziców, czy p. Dyrektor. Wszyscy bardzo chętnie się wypowiadali: uczniowie zaskakiwali trafnością spostrzeżeń oraz pomysłami, a Rodzice życzliwością.  Przedstawiciele SU zrobili  krótkie notatki ze spotkania, żeby nam "nie uciekły" pomysły, które pojawiły się podczas debaty. A pomysły były doskonałe :) Nasze nowe hasło, to: "Nie ma niewidocznych uczniów" :)

• 578zdjcie 1
  • 578zdjcie 2
  • 578zdjecie 3
  • 578zdjecie 4

Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 24 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu jest szkolną organizacją uczniowską. Wybierany jest co roku w wyborach powszechnych, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jego kadencja trwa rok.

W tym roku szkolnym przewodniczącą SU jest Aleksandra Niemiec (IIIa), jej zastępcą Bianka Pomykała (IId), członkami SU są także: Karolina Juźwiak (IIIc), Maciej Marciniak (IIIb), Piotr Ostrowski (IId) oraz Julia Hałaczkiewicz (Id)

POCZET SZTANDAROWY (również członkowie SU):
Marcin Gawdan IIIb, Katarzyna Pożarycka IIIc, Iga Chilimończyk IIIa.

Samorządem Uczniowskim opiekuje się w tym roku p. Izabella Drobnik.

Czym zajmuje się Samorząd Uczniowski?

Przede wszystkim organizuje wszystkie szkolne uroczystości - rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej, Wigilia dla Seniorów, "Pierwszy dzień wiosny" i wiele innych. Czuwa nad właściwym przebiegiem szkolnych dyskotek (opiekuje się sprzętem muzycznym, serwuje muzykę, organizuje konkursy). Koordynuje, częste w naszej szkole, akcje charytatywne. Nasi uczniowie działają w wolontariacie szkolnym "Mały Ksiąze" biorąc m. in. Udział w akcji Wielkiej
Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak naprawdę, wszystko co robią uczniowie w szkole lub mają w tym swój udział, to działalność SU.

Przewodniczący Samorządu biorą także udział, na równi z przedstawicielami Rady Rodziców i grona pedagogicznego, w podejmowaniu decyzji ważnych dla rozwoju naszego Gimnazjum.

Podsumowując - Samorząd Uczniowski ma pełne ręce roboty przez cały rok, bo tak naprawdę, wszystko co robią uczniowie w szkole lub mają w tym swój udział, to działalność SU.

Jak do nas dołączyć?

Nic prostszego!!! Na początku roku szkolnego zgłoś swoją kandydaturę jednemu z opiekunów Samorządu, przygotuj wystrzałową kampanie wyborczą i czekaj na wyniki. Jeśli uzyskałeś wystarczającą liczbę głosów, witamy wśród Nas!!!

W dniu 7 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłoszonych zostało 8 kandydatów. Wszyscy kandydaci zaprezentowali swój program na plakatach wyborczych. Wybory wygrała Aleksandra Niemiec z klasy 3a.

Gratulujemy :)

578Slajd1
578Slajd2
578Slajd3
578Slajd4
start stop bwd fwd

W naszej szkole od kilku miesięcy cyklicznie odbywają się debaty związane z problemami z jakimi spotykamy się na co dzień. Uczestniczą w nich przedstawiciele klas, eksperci, a także samorząd uczniowski i nauczyciele. Na każdej debacie rozmawiamy o tym co chcielibyśmy zmienić, a rozwiązań szukamy także w twórczości naszego patrona Janusza Korczaka. Jego działania bardzo pomagają nam w rozwiązaniu naszych problemów, a także inspirują do zmian na lepsze. Dotychczas odbyły się debaty na temat problemów w naszej szkole, o których chcielibyśmy więcej porozmawiać. Na najbliższej sesji poruszymy temat agresji.

19.12.2013 r. w naszym Gimnazjum nr 24 po raz kolejny odbyła się uroczysta Wigilia dla Seniorów. W tym roku odwiedziły nas 32 osoby, które zostały wprowadzone w świąteczny nastrój dzięki  koncertowi kolęd i pastorałek. Występ został przygotowany  przez uczniów pod nadzorem pani Sandry Zielińskiej, pani Małgosi Kuźniak, pana Jacka Chlebnego oraz o. Teofila.

Po przeglądzie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów, a także nauczycieli Gimnazjum nr 24. Podczas wspólnego wieczoru, uczniowie starali się umilić czas seniorom. Wigilia Seniora zakończyła się miły akcentem - rozdaniem podarunków, które wykonała pani Iwona Olbrycht.

Bardzo dziękujemy za wspólną pomoc w organizacji Wigilii Seniora wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom.

SU

• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08

19. 12. 2013 roku o godzinie 16.00 odbędzie się Wigilia dla seniorów, będąca tradycją naszego gimnazjum. Spotkanie ma na celu stworzenie starszym osobom przestrzeni, a także miejsca, w których będą mogli spędzić czas wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Chętni uczniowie będą pomagać w organizacji przedsięwzięcia na wielu płaszczyznach. Niektórzy odpowiedzialni są za przygotowanie potraw, inni zaś za  dostarczenie zaproszeń.

Naszą imprezę uświetni "Przegląd kolęd i pastorałek", w którym wystąpią umuzykalnieni uczniowie.

Zapraszamy serdecznie!

W roku szkolnym 2013/2014 Samorządowi Uczniowskiemu w podejmowanych działaniach przyświecają słowa, wypowiedziane przez znakomitego pedagoga, a jednocześnie patrona naszego gimnazjum, Janusza Korczaka: „Nie pozostawiaj świata takim, jaki jest”.

Obszary naszych działań:

1. Mediacje koleżeńskie;
  2. Skrzynka pytań;
  3. Działalność społeczno- kulturowa:
    • Wigilia Seniora;
    • Akcje charytatywne;