Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 24 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu jest szkolną organizacją uczniowską. Wybierany jest co roku w wyborach powszechnych, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jego kadencja trwa rok.

W tym roku szkolnym przewodniczącą SU jest Aleksandra Niemiec (IIIa), jej zastępcą Bianka Pomykała (IId), członkami SU są także: Karolina Juźwiak (IIIc), Maciej Marciniak (IIIb), Piotr Ostrowski (IId) oraz Julia Hałaczkiewicz (Id)

POCZET SZTANDAROWY (również członkowie SU):
Marcin Gawdan IIIb, Katarzyna Pożarycka IIIc, Iga Chilimończyk IIIa.

Samorządem Uczniowskim opiekuje się w tym roku p. Izabella Drobnik.

Czym zajmuje się Samorząd Uczniowski?

Przede wszystkim organizuje wszystkie szkolne uroczystości - rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej, Wigilia dla Seniorów, "Pierwszy dzień wiosny" i wiele innych. Czuwa nad właściwym przebiegiem szkolnych dyskotek (opiekuje się sprzętem muzycznym, serwuje muzykę, organizuje konkursy). Koordynuje, częste w naszej szkole, akcje charytatywne. Nasi uczniowie działają w wolontariacie szkolnym "Mały Ksiąze" biorąc m. in. Udział w akcji Wielkiej
Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak naprawdę, wszystko co robią uczniowie w szkole lub mają w tym swój udział, to działalność SU.

Przewodniczący Samorządu biorą także udział, na równi z przedstawicielami Rady Rodziców i grona pedagogicznego, w podejmowaniu decyzji ważnych dla rozwoju naszego Gimnazjum.

Podsumowując - Samorząd Uczniowski ma pełne ręce roboty przez cały rok, bo tak naprawdę, wszystko co robią uczniowie w szkole lub mają w tym swój udział, to działalność SU.

Jak do nas dołączyć?

Nic prostszego!!! Na początku roku szkolnego zgłoś swoją kandydaturę jednemu z opiekunów Samorządu, przygotuj wystrzałową kampanie wyborczą i czekaj na wyniki. Jeśli uzyskałeś wystarczającą liczbę głosów, witamy wśród Nas!!!