W roku szkolnym 2015/2016 zebraliśmy na akcję Adopcja Serca łącznie 1245,59zł. Wasza hojność jest wielka, do tej pory jeszcze nigdy nie zebraliśmy tak dużo. Bardzo dziękuję wszystkim klasom, które czynnie włączyły się w akcję oraz ich wychowawcom. Zachęcam, te nieliczne klasy, które nie miały przyjemności podzielenia się z potrzebującymi symbolicznym grosikiem do udziału w programie w przyszłym roku. Przypominam, że obecnie naszym adopcyjnym dzieckiem jest Edina z Ugandy. Jesteśmy wszyscy jej adopcyjnymi rodzicami na odległość. Z zebranych i wpłacanych, co miesiąc pieniędzy opłacamy jej dożywianie i naukę.

Zachęcam do zajrzenia na stronę http://www.maitri.pl/adopcja-serca- ruch-maitri/, gdzie można więcej dowiedzieć się o programie Adopcja Serca.

Iwona Olbrycht

Nadeszła długo oczekiwana chwila – otrzymaliśmy informację o kolejnym adoptowanym przez nas dziecku. Jak wiecie Kiwede, nasz adopcyjny syn usamodzielnił się. Teraz naszym adopcyjnym dzieckiem będzie dziewczynka, ma na imię EDINA i także pochodzi z Ugandy. Długo czekaliśmy na wiadomość z Ugandy, powodem opóźnienia przesyłki
z wiadomościami o dzieciach było to, że przesyłka z nieznanych powodów przebyła swą drogę dwa razy. Edinę możecie zobaczyć na załączonym zdjęciu. Zamieszczam również skany podziękowań i pozdrowień od siostry Angeliki Chyli z Rushooki w Ugandzie, która opiekuje się wszystkimi dziećmi objętymi programem Adopcji Serca w tym rejonie Afryki.

Przypominam, że w naszej szkole przyjęliśmy zasadę, że każda klasa zbiera datki ·w wysokości 50 gr. miesięcznie od osoby z przeznaczeniem na dożywianie i naukę adopcyjnego dziecka. Następnie koordynator klasowy wpłaca je do nauczyciela, który jest koordynator programu w szkole. W poprzednim roku szkolnym w akcji Adopcja Serca brało udział zaledwie kilka klas – obecna 2a, 2c, 3a, 3b i 3d. Jako koordynator szkolny serdecznie dziękuję w imieniu adopcyjnego dziecka. Zachęcam wszystkie klasy do wzięcia udziału
w programie pomocy na odległość afrykańskiemu dziecku. Pamiętajmy, że dla nas niewielka kwota, a dla dziecka w dalekiej Afryce, to koszt utrzymania przez miesiąc.

Iwona Olbrycht

Miesięczna składka przeznaczona na dożywianie i naukę podopiecznego przez cały okres jego udziału w programie Adopcja Serca wynosi 61 zł. Przystępując do programu zobowiązaliśmy się te składki opłacać. W naszej szkole przyjęliśmy zasadę, że każda klasa zbiera datki w wysokości 50 gr. miesięcznie od osoby. Następnie koordynator klasowy wpłaca je do nauczyciela, który jest Koordynator programu. Dzięki udziałowi w programie możemy sobie uświadomić, jak dużo można zdziałać na odległość, zobowiązując się wspomóc adopcyjne dziecko, kwotą zaledwie 50 gr. miesięcznie. Dla nas to często kwota bardzo mała, a dla dziecka w dalekiej Afryce może mu zapewnić np. wyżywienie na jeden dzień.

Pożegnaliśmy już nasze adopcyjne dziecko KIWEDE KANYAMAHANGA z Rwandy, który się usamodzielnił i nadal oczekujemy na informację o naszym nowym podopiecznym.

W I semestrze roku szkolnego 2013/2014 zebraliśmy na akcję Adopcja Serca łącznie 353,07 zł. Bardzo dziękuję wszystkim klasom, które czynnie włączyły się w akcję i zachęcam pozostałe klasy do udziału w programie. Poniżej zamieszczam szczegółowy wykaz wpłat dokonanych przez poszczególne klasy.

1c

2d

3c

Łączna kwota wpłat

W przeliczeniu na 1 ucznia

Iwona Olbrycht

Kolejny rok uczestniczymy w programie Adopcja Serca czyli Adopcji na odległość. W ramach programu nasze gimnazjum adoptowało w 2002 roku KIWEDE KANYAMAHANGA z Rwandy, urodzonego w Buramba. Przystępując do programu zobowiązaliśmy się przyjąć na siebie opłacanie składek wystarczających na dożywianie i naukę podopiecznego przez cały okres jego udziału w programie. W tym roku Kiwede usamodzielnił się, dlatego też wystąpiliśmy o przydzielenie naszej szkole kolejnego dziecka. Dzięki naszej pomocy Kiwede ma szansę na lepsze życie - zdobył wykształcenie, otrzyma dobrą pracę, będzie mógł założyć rodzinę i zapewnić jej godne życie.

W roku szkolnym 2012/13 w akcję pomocy naszemu adopcyjnemu dziecku włączyły się klasy: 1a, 1b, 1c, 2a, 2c i 3d.

KIWEDE KANYAMAHANGA z Rwandy