”Dobrze widzi się tylko sercem,

najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

(Antoine de Saint-Exupery)

O nas i o naszej pracy

Nasz wolontariat szkolny ma już swoją historię, ma swoje sukcesy w postaci  bezinteresownie niesionej pomocy i wsparcia . Chcemy tę działalność kontynuować również w tym roku szkolnym.

Zachęcamy do współpracy wszystkich uczniów, którym idea wolontariatu jest bliska oraz tych, którzy chcieliby ją poznać i włączyć się do pracy nad  podejmowanymi  działaniami.

Wolontariat to pozytywna samorealizacja i realna pomoc. To solidarność z cierpiącymi i potrzebującymi.

Współpracujemy m.in. z:

• Fundacją „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”
  • Fundacją „Przylądek Nadziei”
  • Fundacją „Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworowa”
  • Świetlicą środowiskową „Tobiaszki” przy Parafii sw. Antoniego
  • Fundacją Jerzego Owsiaka „WOŚP”
  • Wrocławskim Centrum Wolontariatu
  • Kołem Kombatantów dzielnicy Karłowice
  • Schroniskiem dla zwierząt

Dlaczego Wolontariat?

Najlepszą zapłatą za pracę jest uśmiech i ciepłe słowa od podopiecznego.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem, nie musisz (choć możesz) mieć doświadczenia, należy mieć przede wszystkim dobre chęci, dużo optymizmu i chęci do działania, motywację do niesienia pomocy potrzebującym, odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność.

Dlaczego warto angażować się w wolontariat?

1)Bycie wolontariuszem to ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi, który jej potrzebuje. Wolontariat stwarza szansę:

wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, rozwijania zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach, zawarcia przyjaźni, zaangażowania się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

2)Możliwość uzyskania punktów rekrutacyjnych do szkoły średniej-

Należy działać w wolontariacie szkolnym przez okres przynajmniej dwóch lat. Praca musi być aktywna i udokumentowana. Można również dostarczyć dodatkowo dokument potwierdzający działalność w wolontariacie pozaszkolnym.

„….1 punkt za inne, zapisane w statucie szkoły ponadgimnazjalnej

i podane do wiadomości kandydatom przez dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej osiągniecia ucznia, np.: stała, udokumentowana działalność na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu - aktywna współpraca z domem dziecka, hospicjum, schroniskiem dla zwierząt organizacjami charytatywnymi itp.

*(Zarządzenie Kuratora Oświaty
w sprawie terminów i zasad rekrutacji kandydatów do szkól ponadgimnazjalnych )